KONST / Litografier / Litografi 3818265
nr 381 8265
Litografi
Olle Nyman, 146/150, -80, 40 x 60, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 oktober 2005
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods